"Enter"a basıp içeriğe geçin

​Hakkımızda

Ecom World, 15 Aralık 2020’de hayata gözlerini açtı. Okan Akıncı tarafından tek başına kurulan Ecom World, eğlenceli, sıra dışı ve şaşırtıcı olmayı amaçlıyor.

Kurulduğu günden itibaren hızla içeriği genişleyen Ecom World bugün neredeyse her konuda yaratıcı içeriklerle dimağınızı beslemeye çalışıyor.

Ecom World, aslında e ticaret haber ve bilgi sitesi olarak doğdu. İsim, Ecommerce World ifadesinin kısaltmasıdır. Türkçe anlamı: Eticaret Dünyası. Bu sitenin ilk amacı, hızla gelişmekte olan e ticaret sektöründen haberleri size ulaştırmak, öğretici içerikler yayımlamaktı.

Böylece Türkiye’deki internet dünyasındaki büyük bir eksiği kapatmayı hedefliyordu. O sırada Türkiye’de başlı başına e ticarete yönelik bir haber sitesi yoktu. Daha geniş anlamda marketing siteleri bu görevi üstleniyordu. Daha önce birkaç e ticaret haber ve bilgi web sitesi açılmış ama ya kapanmışlar ya da yalnızlığa terk edilmişlerdi. Ecom World işte bu açığı kapatmak için doğdu.

Fakat sadece birkaç ay içinde ufkumuz o kadar genişledi ki e ticaret dünyasının sınırlarına sığamamaya başladık. Üstelik başka çok başarılı e ticaret haber ve bilgi siteleri de hayata gözlerini açmıştı. Böylece Türkçe bilgi âlemindeki e ticaret haber ve bilgi sitesi açığının hızla kapandığı ortaya çıkmıştı.

Bu, Ecom World’ün farklı alanlara genişlemek ve sadece e ticaret değil, her konuda ufkumuzu daha da genişletmesi için bir fırsattı. Biz de sık sık yenilendik. Çünkü biz yazarken eğlenmeyi ve öğrenmeyi seviyoruz. İçeriklerimiz sadece okurlarımızın değil, kendimizin de ufkunu genişletmeyi hedefliyor.

%d blogcu bunu beğendi: