Ecom World - 2021 Kare Logo

​Hakkımızda

Ecom World, 15 Aralık 2020’de hayata gözlerini açtı. Kurulduğu günden itibaren hızla içeriği genişleyen Ecom World bugün; e ticaret, teknoloji, internet, oyun, yenilenebilir enerji, bilim, kripto para ve tasarım konularında yaratıcı içeriklerle dimağınızı beslemeye çalışıyor.

Ecom World ne anlama geliyor?

Ecom World, aslında e ticaret haber ve bilgi sitesi olarak doğdu. İsim, Ecommerce World ifadesinin kısaltmasıdır. Türkçe anlamı: Eticaret Dünyası. Bu sitenin ilk amacı, hızla gelişmekte olan e ticaret sektöründen haberleri size ulaştırmak, öğretici içerikler yayımlamaktı.

Böylece Türkiye’deki internet dünyasındaki büyük bir eksiği kapatmayı hedefliyordu. O sırada Türkiye’de başlı başına e ticarete yönelik bir haber sitesi yoktu. Daha geniş anlamda marketing siteleri bu görevi üstleniyordu. Daha önce birkaç e ticaret haber ve bilgi web sitesi açılmış ama ya kapanmışlar ya da yalnızlığa terk edilmişlerdi. Ecom World işte bu açığı kapatmak için doğdu.

Fakat sadece birkaç ay içinde ufkumuz o kadar genişledi ki e ticaret dünyasının sınırlarına sığamamaya başladık. Üstelik başka çok başarılı e ticaret haber ve bilgi siteleri de hayata gözlerini açmıştı. Böylece Türkçe bilgi âlemindeki e ticaret haber ve bilgi sitesi açığının hızla kapandığı ortaya çıkmıştı.

Bu, Ecom World ‘ün farklı alanlara genişlemek ve sadece e ticaret değil, teknolojiden bilime, yenilenebilir enerjiden oyuna ve diğer başka alanlarda da ufkumuzu daha da genişletmesi için bir fırsattı. Biz de Mayıs 2021’de yenilendik. Çünkü e ticaret dışında da çok eğlenceli konular var ve biz yazarken eğlenmeyi ve öğrenmeyi seviyoruz. İçeriklerimiz sadece okurlarımızın değil, kendimizin de ufkunu genişletmeyi hedefliyor.

Bu değişiklik, bazı başka değişiklikleri de beraberinde getirdi. Bu site, Aralık 2020’de sadece Okan Akıncı tarafından kurulmuştu ve ilk beş ay boyunca sadece onun tarafından yönetildi. SEO‘dan içerik yazımına ve sosyal medya yönetimine kadar her şey tek bir kişinin emeği ile sürdü.

Mayıs 2021’de ise yazar kadrosu genişlemeye başladı ve Onur Akıncı da kadroya yazar olarak katıldı. Yakında hazırlayacağımız künye sayfasında bütün ekibi görebileceksiniz. Eğer konuk yazar olmak isterseniz info@ecomworld.net adresine e-posta gönderebilirsiniz. Ayrıca her türlü soru ve görüşleriniz için aynı adresten bize ulaşabilirsiniz.

Bizi Google Haberler üzerinden takip etmek için burayı tıklayabilirsiniz. Yukarıdaki butonlardan sosyal medya hesaplarımıza ulaşabilirsiniz.