"Enter"a basıp içeriğe geçin

Ecom World bir yaşında

Herkese merhaba. Bugün 15 Aralık 2021. Tam bir yıl önce bugün Ecom World hayata gözlerini açtı. Bu ilk yıl dönümü hakkında birkaç söz söylemek istiyorum.

Belki biraz klişe olacak ama Ecom World’ün doğumunun ve yaşamının arkasında kan, ter ve gözyaşı var. Ama bol miktarda eğlence de var. Sonuçta eğlenmiyorsak neden yazalım ki?

Bu bir yıl benim için çok öğretici oldu. İnternet âleminde her gün bir şeylerin değiştiğini düşünürsek sık sık teknik zorluklarla karşılaşıyoruz. Eğer yeterli teknik bilgiye sahip olmadan bir işe girişirseniz bu zorluklar daha büyük hâle geliyor. SEO kurallarının işlemediği koşullarda hayal kırıklıkları da yaşanıyor.

Bu yüzden Ecom World’ün amacı, tarzı ve işleyişi başladığı günden bu yana çok değişti. Değişmeye de devam edecek. En sonunda şunu kesin olarak anladım diyebilirim: “Bu blog, hem yazarı hem de okuru için keyifli zaman geçirilecek bir yer olmalı.”

Yazıları SEO uyumlu yapmak için okunmaz hâle getirmek, sosyal medyada takipçi kazanmak için kırk takla atmak, Google’da çok aranıyor diye sevmediğim konular hakkında yazmak istemiyorum artık. Günümüzde blogculuk sadece blog yazmakla sınırlı değil ve ben bundan hoşlanmıyorum.

Ecom World’de geçtiğimiz günlerde benim yazmaktan çok keyif aldığım ve sizin de okurken keyif alacağınızı düşündüğüm kahve temalı bir yazı yayımlandı. Bundan sonrakilerin de bunun gibi olmasını istiyorum.

Acısıyla tatlısıyla bir yıl doldu. Önümüzdeki bir yılın daha keyifli olmasını diliyorum. Şimdiden yeni yılınız kutlu olsun.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir yorum yazın

%d blogcu bunu beğendi: