Amazon Key Garage Delivery hizmetini tüm ABD’ye yayıyor

Amazon Key Garage Delivery (Anahtar Garaj Teslimatı) hizmetini yaklaşık üç yıldır 60’tan fazla pilot bölgede Prime üyeleriyle teslim ediyordu. Şimdiyse tüm Amerika Birleşik Devletleri genelinde 5.000’den fazla şehir ve kasabada uygulamaya başlıyor.

Amazon Key Garage Delivery nedir?

Amazon Key Garage Delivery, teslimat şöförlerinin, siparişleri müşterilerin garajına doğrudan bırakmasını sağlayan bir hizmettir.

Uyumlu bir garaj kapısı kilidi olan ve telefonunda myQ Smart Garage Hub uygulaması bulunan müşteriler, anahtar ile uygulamayı bağlayabilirler. Amazon Fresh ve Whole Foods Market’ten alışveriş yapan müşteriler, “anahtar teslimi” seçeneğini tercih edebilirler.

Böylece teslimatçıya tek kullanımlık bir anahtar kodu verilir. Teslimat şöförü, müşterinin garajını bu tek kullanımlık anahtar ile açar ve siparişi evin içine bırakır. Böylece müşteri evde yokken bile teslimatı evin içine bırakılmış olup, alınan ürünün başına bir şeyler gelmesi de engellenmiş olunur.

Müşteriler, teslimatı bir LiftMaster akıllı garaj kamerası ile izleyebilirler. Bunun için de kameranın uyumlu bir Ring akıllı kamera olması ve müşterinin myQ video depolama aboneliği bulunması gerekmekte.

Müşteriler zamandan tasarruf etmek istiyor

Yakın bir tarihte Amazon, Morning Consult’a bir anket yaptırdı. Bu anket, müşterilerin bakkaliye ürünlerini evde teslim almayı tercih ettiğini gösterdi. Amerikalıların %70’i zamandan tasarruf için bunu tercih ettiklerini söylediler.

Market teslimatının en önemli faydasının kolaylık olduğunu söyleyenlerin oranı %54. Bu kişilerin %77’si de zamandan tasarruf etmenin bir avantaj olduğunu söylüyor.

Amazon Key of Key Başkanı Pete Gerstberger, müşterilerin bu hizmeti çok sevdiğini ve bunu her yere genişlettiklerini söylüyor:

Müşteriler günlük yaşamlarında daha fazla rahatlık aradıkça, yalnızca zamandan tasarruf etmelerine yardımcı olmakla kalmayan, aynı zamanda bu akşamki akşam yemeğinin garajlarında ve hava dışında güvenli olduğunu bilerek gönül rahatlığı sağlayan başka bir hizmet sunmaktan heyecan duyuyoruz.

Çevrimiçi süpermarket piyasası, pandeminin de etkisiyle son bir yılda önemli bir ivme kazandı. Sadece dünyada değil, Türkiye’de durum aynı. Amazon, henüz Türkiye’de başlatmasa da bazı ülkelerde bu hizmeti sunmakta.

Amazon Key Garage Delivery ise bu alandaki en önemli inovasyonlardan biri durumunda.

Kaynak: Multi Channel Merchant