Amazon indirim kodu nasıl bulunur?

Dünyanın en önde gelen e ticaret platformlarından biri olan Amazon, Türkiye’de de faaliyet gösteriyor. Ve hesabını bilen tüketiciler tabii ki önce Amazon indirim kodu bulup sonra alışveriş yapacaklar. Peki bu kuponlar nasıl bulunur?

Amazon indirim kuponu ve farklı sistemi

Öncelikle şunu belirtmemiz gerekiyor. Amazon indirim kodu sistemi, diğerlerinden biraz farklı. Hepsiburada ve Trendyol’da indirim kodları bu iki kuruluş ve anlaşmalı kuruluşlar tarafından çeşitli alışverişleriniz sonrası hediye ediliyor. Ve hangi kategoride kullanılacağı bellidir. Satıcılar tarafından verilmez. Sanal âlemdeki kupon sitelerinden ve çeşitli kuruluşların kampanyalarından bulabilirsiniz.

N11 ve Aliexpress’te ise gelişmiş birer kupon sistemi var. Alışveriş yapmasanız dahi her gün uygulama üzerinden kupon kazanabilirsiniz. Kupon sitelerinde aramanız gerekmez.

Amazon’da ise durum biraz farklı. Çünkü Amazon’da bu sistem pek büyük yer tutmuyor. Çok fazla oluşturulmuyor ve anlaşmalı kuruluşlarda pek bulunmuyor. Burada daha çok sistemdeki FBA ve SFP yapan satıcılar tarafından kuponlar oluşturulup dağıtılmakta. Onlar da böylece, yeni girdikleri bu platformda kısa sürede satış ve yorum elde etmeye çalışıyorlar. Bu yüzden Amazon indirim kodu bulmak, diğerlerine göre biraz daha zor ama Amazon’dan ucuza almanın farklı yolları da var.

Amazon indirim kodu nasıl bulunur?

Diğer e ticaret platformlarının aksine Amazon indirim kodu için GSM operatörlerinin kampanyalarına göz atmak, anlaşmalı firmaların hediyelerine bakmak gibi yöntemler yok. Çünkü yukarıda da belirttiğim üzere Amazon bu tarz bir kampanya yapmıyor. Yapıyorsa da çok sık yapmıyor.

Var olan indirim kodlarının önemli bir çoğunluğu, platformdaki satıcılar tarafından sunulan kodlar ve belirli ürünlere yönelik. Bunları indirim kodu veren sitelerde bulabilirsiniz.

Amazon’da var olan şey sadece hediye kartıdır. Amazon Türkiye’de bu sayfa üzerinden hediye kartı satın alabilirsiniz. Ve bunu dostlarınıza hediye edebilirsiniz. Ama size lazımsa, birinin size hediye etmesini bekleyebilirsiniz. Belki bir yerlerde çekilişle bu hediye kartlarından kazanabilirsiniz. Amazon indirim kodu denildiğinde akla gelen ilk şey işte bu hediye kartlarıdır.

Amazon’da alternatif indirim yolları

Peki Amazon indirim kodu ve hediye kartı yerine hangi yollarla ucuza elde edebilirsiniz? Burada birkaç yöntem var:

  1. İndirimleri takip etmek: Her e ticaret platformunda olduğu gibi Amazon’da da her gün farklı ürünlerde indirim oluyor. Bunun dışında Kara Cuma’dan Siber Pazartesi’ye bazı özel indirim günlerinde de çok sayıda indirim oluyor. İstediğiniz ürünü not edip, doğru zamanın gelmesini bekleyebilirsiniz.
  2. Amazon Prime üyeliği: Eğer Amazon Prime üyesi olursanız sadece daha hızlı teslimattan değil, aynı zamanda özel avantajlardan da faydalanabiliyorsunuz. Ve bu avantajlardan biri de Prime üyelere özel indirimler. Bunun dışında sadece Prime üyelere özel Prime Day adlı bir indirim günü de var.
  3. Geri iade: Türkiye’de bazı fintech platformları ve bankalar, belirli koşulları karşıladığınız takdirde Amazon, Netflix, Spotify, Youtube vb. platformlarda yaptığınız harcamaların bir kısmını size iade ediyor. Bu kampanyalardan da yararlanmayı düşünebilirsiniz. Bu kampanyalar zaman içinde değişkenlik gösterdiğinden bu yazıda yer veremiyorum.