The Founded, Bestseller’ın yerini alıyor

Bestseller Group, bazıları Türkiye’de de iyi bilinen Jack&Jones, Vero Moda ve Only gibi markaların sahibidir. Şimdi yeni bir çevrimiçi platformla yola devam ediyor. Bu yeni e ticaret platformun adı The Founded.

The Founded geliyor!

The Founded, her şeyden önce çok markalı bir platform olacak. Bu yeni platform, yirmi adet markaya ev sahipliği yapacak ve daha kişileştirilmiş bir deneyim sunacak. Yeni bir platform olarak görünse de aslında tam olarak öyle değil. The Founded, Bestseller.com’un yerini alacak. Ya da başka bir ifadeyle Bestseller’ın satış sitesi, bundan sonra yeni bir isim ve yeni bir görünümle yola devam edecek. Bu yeni düzenlemeyle birlikte tüketiciler, trend olmuş ürünleri ve seçilmiş ürünleri daha kolay keşfedecekler.

Şirketin sahibi ve CEO’su Anders Holch Povlsen, yerleşik sistemle yeni ortaklıkların bir araya getirilmesinin pek çok faydası olduğunu söylüyor ve “müşterilerin, gördükleri şeyi beğeneceklerinden eminiz” diyor.

Povlsen, hedef kitlelerine daha çok yoğunlaşacaklarını ve sürdürülebilirlik alanındaki artan çalışmaları, yeni dijital projeleri, hem Danimarka hem de yurt dışındaki geniş kariyer fırsatları hakkında daha büyüleyici öyküler anlatmak istediklerini söylüyor.

Bestseller’ın web sitesi The Founded ‘a yönlendirildi

The Founded, B2C (işletmeden müşteriye) alanında Bestseller’ın yerini alacak olsa da eski isim ortadan kaybolmayacak. Eski isim ve alan adı, kurumsal site olarak hizmet verecek. Eskiden bu işi about.bestseller.com adresi üstleniyordu.

Şu an Bestseller’ın resmî web sitesinde girildiğinde, The Founded ‘ın resmî alan adına bağlı bir geri sayaç sayfasına yönlendiriyor. Ve sayfada şunlar yazıyor:

Yakında döneceğiz!

Verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz. Size daha iyi bir alışveriş deneyimi sunmak için yepyeni bir web sitesi üzerinde çalışıyoruz. 2021 baharında başlıyor.

Bu uyarının altında ise “yeni web sitemizden ilk alışveriş yapan olmak ister misiniz” yazısı ile e-posta bültenine kayıt kısmı yer alıyor.

Bestseller kimdir?

Bestseller, 1975 yılında kurulmuş olan ve 20 adet markası bulunan bir giyim şirketidir. Merkezi Danimarka’da bulunan bir özel aile işletmesidir. 45 ülkede mağazaları vardır ve sadece Çin’de bulunan mağazalarının sayısı 1.200’den fazladır. Şirket, yaklaşık 17.000 kişiye istihdam sağlamakta.

Adidas sürdürülebilir malzeme kullanımı ve e ticarette büyüyecek

Kaynaklar