Berlin Brands Group, Amazon markalarını satın almak için 250 milyon € yatırım yapacak

Berlin Brands Group, bugün Amazon’da satış yapan e ticaret markalarının satın alınması için 250 milyon euro yatırım yapacağını duyurdu. Bu parayı önümüzdeki 18 ay içinde harcamayı planlıyor.

Ve tüm bunların amacı, e ticaret markaları için Avrupa’da bir numara olmaktır. Berlin Brands Group hâlihazırda kendisine ait on dört adet markaya sahip ve bunlarla internet üzerinden 2.500’den fazla ürün satmakta.

Berlin Brands Group birleşme ve satın alma ekibi e ticaret şirketlerine hitap ediyor

Geçen yılın Kasım ayından bu yana, Berlin Brands Group ‘un birleşme ve satın alma ekibi, 500.000 ila 30 milyon Euro arasındaki satışlarla ev aletleri, ev ve bahçe, spor ve tüketici elektroniği sektörlerindeki şirketlere hitap ediyor. Şimdiye kadar altı çevrimiçi marka satın alındı ve diğer bazı şirketlerle görüşmeler sürdü.

Kasım ayından bu yana altı marka satın alındı.

Berlin Brands Group, çok çeşitli satış kanalları sunan, şu anda 100 kanala sahip pazardaki tek şirket olduğunu iddia ediyor: “Dünya çapında, Amazon’da en çok satanlardan biriyiz.”

‘Bu, Avrupa’da yükselen markalar için fırsatlar yaratıyor’

Kurucu ve CEO Peter Chaljwaski’ye göre yatırım, özellikle e ticaret pazarının bölünmüş olduğu ve Amazon’un yalnızca yüzde 10 gibi nispeten küçük bir pazar payına sahip olduğu Avrupa’da, gelişmekte olan markalar için büyük fırsatlar sağlayacak. Chaljwaski “her markayı kademeli olarak ek pazarlara ve kanallara getireceğiz. Ekiplerimiz ve tedarikçi ağımızla birlikte ürün yelpazesini de genişleteceğiz” diye açıklıyor.

Şirket, 2022’nin sonunda birçok başarılı çevrimiçi markayı tek bir çatı altında bir araya getirmek istiyor. Bu perakendeciler, satıştan sonra kendilerini yeni projelere adamaya veya markalarını Berlin Brands Group’ta geliştirmeye devam etmek isteyip istemediklerine kendileri karar verebilir.

Amazon’da satış yapan markaları satın almak popüler bir iş

Kasım 2020’de benzer bir şirket olan Razor, Amazon‘da satış yapan markaları satın almak ve ölçeklendirmek için 25 milyon euro topladı. Daha önce de Heroes aynı şeyi yaptı, ancak bu şirket M&A işi için 55 milyon euro topladı.

Kaynak Ecommerce News EU