Storetasker ve Lorem birleşti

Lorem Technologies adlı start-up, Shopify satıcılarını, alanında uzman kişilerle buluşturan ve işlerini geliştirmelerine yardımcı olmalarını sağlayan Storetasker ‘ı satın aldı.

Storetasker nedir?

Storetasker, aslında bir freelancer pazarıdır. Fakat Shopify satıcılarına yönelik faaliyet gösteriyor. E ticaret sitesini Shopify üzerinden kurmuş olan ve işlerini ilerletmek için uzman geliştiricilerden destek almak isteyen satıcılar, bu web sitesinden freelance geliştiricilerle tanışabilir ve birlikte proje yürütebilirler.

Storetasker bu konuda en uzman geliştiricileri bünyesinde barındırdığını ve bunu uygun fiyatta sunduğunu söylüyor. Sitenin sloganı, “freelance fiyatlarında ajans kalitesi”dir.

Bu sistem bugüne kadar Boll & Branch, Chubbies, Aisle, Alpha Industries, Truff Hot Sauce ve Branch Furniture dâhil olmak üzere 30.000’den fazla marka tarafından kullanıldı.

Bu girişim geçtiğimiz yıl, A serisi yatırım turunda 3,2 milyon $ toplamıştı. Başlıca yatırımcılar ise Flybridge, Founder Collective ve FJ Labs’di.

Lorem kendi ismini ortadan kaldırdı

Lorem de benzer bir alanda faaliyet gösteriyordu ama küçük işletmeleri ve geliştiricileri birbirine bağlama misyonunu daha geniş tutuyordu. Yani iki girişim bir bakıma düne kadar birbirleriyle rakiplerdi. Şimdi ise birleştiler.

Storetasker ürününü ve uzman ağını içeren, ancak ekibi içermeyen satın alma, geçen yıl gerçekleşti. Lorem, satın alan taraf olsa da aslında kendisini ortadan kaldırıyor. Birleşen iki girişim bundan sonra sadece Storetasker adıyla faaliyet gösterecek.

Lorem’in kurucu ortağı ve COO’su Charlie Fogarty, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Shopify ve e ticaretin açık arayla en iyi müşteri segmentimiz olduğunu fark ettik… Bu nedenle temelde ana rakibimiz Storetasker ‘ı satın aldık ve iki işi Storetasker adı altında birleştirdik. Son 10 ayı temelde ürünü sıfırdan yeniden inşa ederek geçirdik. Yıllarca öğrendik ve öğrendiklerimizi yeni bir marka, yeni bir ürün ve yeni bir uçtan-uca müşteri deneyimi olarak birleştirdik.

Shopify için destek hizmetleri sunmak gelecek vadeden bir pazar. Platformda bir milyondan fazla mağaza var ve bugüne kadar 200 milyar dolarlık satış yapıldı.

Birleşmeden sonra ise sistemin işleyişi aynı şekilde devam edecek: Shopify satıcıları, basit ifadelerle projelerini tanımlıyorlar. Storetasker birkaç saat içinde onları, ağda bulunan, doğrudan birlikte çalışabilecekleri bir uzmanla eşleştiriyor.

Kaynak: TechCrunch