Flipkart, ödül programında ikiye katlandı ve Hindistan’daki 5.000 perakende satış noktasıyla ortak oldu

Flipkart, Pazartesi günü SuperCoin Pay’i başlattı. Walmart‘ın sahip olduğu e ticaret devi, dünyanın en büyük ikinci internet pazarındaki kullanıcı tabanını kazanmak ve sürdürmek için; müşterilerinin, sadakat programına katılmış olan ülke çapındaki binlerce perakende mağazasında SuperCoin’leri kullanabilmesine imkân tanıdı.

Bangalore merkezli e ticaret devi, müşterilerine Flipkart sadakat programlarından para kazanmaları için, “daha fazla değer ve seçenek” sunmak için Hindistan genelinde TimesPoints, Peter England, Cafe Coffee Day ve Flying Machine dâhil olmak üzere 5.000’den fazla perakende satış noktasıyla ortaklık kurduğunu söyledi. Bu program, SuperCoin Ödülleri olarak adlandırılır. Flipkart müşterileri, e ticaret platformunda alışveriş yaptıklarında bu SuperCoin’leri kazanır.

Flipkart, müşterilerin fatura değerinin %100’üne kadarını SuperCoin’ler aracılığıyla ödeyebileceklerini belirterek, geleneksel sadakat programlarının, müşterilerini platformlarına kilitledikleri ve ödül puanlarını nakite dönüştürmeyi zorlaştırdıkları için, çekişleri kazanmakta zorlandığını belirtti.

Perakende ortakları moda, bakkaliye, yiyecek ve içecek, seyahat, sağlık ve zindelik dâhil olmak üzere çok çeşitli kategorilerde faaliyet göstermektedir. Bu perakende ortakları, Flipkart müşterilerinin ödül puanlarını kullanmalarını kolaylaştırmak için bir QR kodu sunacaklar.

Hareket, Hindistan‘daki dev e ticaret firmalarının ülke çapındaki fiziksel ve dijital mağazalarla agresif bir şekilde ortak olmasından kaynaklanıyor. Amazon da son yıllarda Amazon Pay müşterilerinin Urban Company, Domino’s, BigBazaar, More, Oyo Rooms, Licious, BookMyShow, Swiggy ve RedBus’ta alışveriş yaparken kullanabilecekleri kuponlar ve indirimler sunmak için teklifini genişletti.

Girişimin Büyüme ve Para Kazanma Başkan Yardımcısı Prakash Sikaria yaptığı açıklamada, “Çevrimiçi ve çevrimdışı alışveriş arasındaki sınır giderek bulanıklaşıyor ve amacımız tüketicilerin alışveriş deneyimini, nerede alışveriş yaparlarsa yapsınlar daha ödüllendirici hâle getirmek” dedi.

“SuperCoin programının bir parçası olmak, ortaklarımızın Flipkart ‘ın 300 milyon müşteri tabanının, ödüllerini gerçekten entegre bir ödül girişimi yoluyla elde etmesini sağlıyor,” diye ekledi.

Amazon, Hintli perakende start-up’ı Perpule’u satın aldı

Flipkart, platformundaki müşterilerin bugüne kadar bir milyardan fazla SuperCoin kazandığını söyledi.

Kaynak: TechCrunch

Flipkart Private Limited, Hindistan merkezli bir e ticaret şirketidir. Şirket, 2007 yılında Sachin Bansal ve Binny Bansal tarafından kuruldu. Şirketin merkezi Bangalore’de yer alıyor. Ağustos 2018’de, ABD merkezli perakende zinciri Walmart, 16 milyar dolar karşılığında Flipkart’ın hisselerinin %81’ini satın aldı.