Hepsiburada hakkında bilmeniz gerekenler

Hepsiburada, Türkiye’nin en köklü ve en büyük e ticaret platformlarından biridir. E ticaretin sadece Türkiye’de değil, dünyada da emekleme çağında olduğu bir dönemde hayata gözlerini açmıştır.

Şirket, 1998’de Doğan Holding tarafından kuruldu. 2001’den itibaren ise Türkiye’de e ticaretin en güçlü isimlerinden biri oldu. E ticaret sektörünün hızlı büyümesiyle birlikte Hepsiburada da Türkiye’nin en bilinen markalarından biri hâline geldi.

2011, 2012 ve 2013’te Türkiye’nin en sevilen markası seçilmekle kalmadı, 2013’te yılın e ticaret sitesi de seçildi. Günümüzde 30 kategoride 12,7 milyonun üzerinde ürünü barındırır hâle geldi.

Şirketin yönetim merkezi İstanbul’un Şişli ilçesindedir. Kocaeli’nin Gebze ilçesinde ise 100.000 m2 alana sahip bir operasyon merkezi bulunmakta.

Hepsiburada sadece bir internet mağazası değil, aynı zamanda çevrimiçi bir pazar yeridir. Bunun anlamı, sizin de burada bir satıcı olarak faaliyet gösterebileceğinizdir. Şu anda burada 5000’den fazla tedarikçi firma ile çalışılmaktadır.

Hepsiburada alt hizmetleri

Hepsiburada ‘nın çeşitli konularda ilgi çeken bazı büyük projeleri bulunmakta. Bunlardan da kısaca söz etmek gerekiyor.

  • Girişimci kadınlar: Bu pazar yerinde faaliyet gösterecek olan satıcıların içinde, kadın satıcılar lehine pozitif ayrımcılık uygulanmasını ön gören bir politikadır. Kadın girişimcilerin yönetiminde olan girişimlerden daha düşük miktarda komisyon alınmakta.
  • Hepsiexpress: Son yıllarda market alışverişleri ve yemek siparişleri de e ticaret alanına girmiş ve Covid 19 pandemisi bu sürecin hızlanmasına neden olmuştur. Hepsiburada da bu gidişe kayıtsız kalmamış ve Hepsiexpress’i duyurmuştur. Tüketiciler, burada bulunan anlaşmalı mağazalardan sipariş verebilmekte.
  • HepsiJET: Büyük e ticaret şirketlerinin daha hızlı ve kaliteli teslimat sağlama ve teslimat maliyetlerini düşürmek için kendi teslimat – kargo sistemlerini kurduklarını görüyoruz. İşte bunlardan biri de Hepsiburada ‘ya ait olan HepsiJET’tir. Burada sistem, Amazon’un dağıtım sistemine benzemekte. Araç sahibi kişiler de eğer isterlerse kendi araçlarıyla taşımacı olarak bu sisteme katılıp kendilerine bir gelir kaynağı yaratabiliyorlar.
  • Hepsipay: Şirket bunlarla da sınırlı kalmamış ve kendi ödeme ve sanal pos sistemlerini de içeren Hepsipay’i kurmuştur. Bu sistemi sadece kendisi için kurmamış, e ticaret yapanlara da sunmuştur.

Kaynaklar

Vikipedi

Hakkımızda sayfası

Hepsiexpress

HepsiJET

Hepsipay