BigBuy, Amazon Hollanda için dropshipping bağlayıcısını başlattı

Toptan satış platformu BigBuy, geçtiğimiz yıl Mart ayında kapılarını açan Amazon Hollanda pazarı için stoksuz satış imkânı sağlayan yeni konektörünü piyasaya sürdü. BigBuy, B2B müşterilerinin hisse senedi yatırımı yapmadan Amazon Hollanda’da satış yapmalarına yardımcı olmak istiyor.

Bir toptan satış platformu olan BigBuy, Avrupa çapında çevrimiçi satış yapan şirketlere ve girişimcilere birçok ürünün tedarikinde uzmanlaşmıştır. Son zamanlarda şirket, sonunda Mart 2020’de piyasaya sürülen Amazon Hollanda’da dropshipping için konektörünün lansmanını duyurdu.

BigBuy ‘dan Amazon Hollanda için dropshipping bağlayıcı

Şirketin çok kanallı entegrasyon platformu, satıcıların e ticaretlerini, pazar yerlerini ve diğer dijital kanalları otomatik olarak yapılandırmasına ve yönetmesine olanak tanır. Amazon Hollanda’yı artık eBay, AliExpress, Rakuten, Cdiscount ve Avrupa’da daha birçok popüler çevrimiçi pazar yeri için konektörler içeren platformlarına bağladı. CMO Mario Fontán, “Teknolojik yatırımlarımız ve lojistik yeteneklerimiz sayesinde, Amazon’da satış yapmak artık herkes için çok daha kolay” diyor.

Amazon’da satış yapmak artık çok daha kolay.

Stoksuz satış konektörü nedir ve nasıl çalışır?

Amazon Hollanda’da stoksuz satış yapmaya başlamak isteyen perakendecilerin, 100.000’den fazla ürünü içeren BigBuy kataloğundan satmak istedikleri ürünleri seçmeleri ve stok yatırımı yapmadan satış oluşturmaya başlamaları yeterlidir.

İlgili içerik: Tedarikçi arayanlar için Alibaba alternatifleri

Toptan satış B2B platformu, “Bu yeni bağlayıcı ile satıcılar, katalogların, fiyatların, takip ve siparişlerin senkronizasyonunu tek bir arayüzden otomatikleştirebilir, işlerinin yönetimini basitleştirebilir ve işlemleri optimize edebilir ve Amazon ile BigBuy arasında bilgilerin senkronizasyonunu sağlayabilir”, diye açıklıyor.

Kaynak: Ecommerce News Europe

BigBuy hakkında kısa bilgi: BigBuy, Çinli tedarikçi sitesi Alibaba’nın Avrupalı bir alternatifidir. Fakat sadece toptan değil, perakende alımlar için de kullanılabilir. Dropshipping’e de büyük olanaklar tanır. Avrupa’da ve Türkiye’de ticaret yapacaklar için gümrük vergileri, mesafe ve sahip olduğu çeşitli olanaklar nedeniyle Alibaba’ya ideal bir alternatif olarak kullanılabilir.

Not: Amazon Hollanda’nın web sitesi amazon.nl adresindedir. Flemenkçe dilinde yayın yapmaktadır. Amazon, Hollanda’da ilk on e ticaret sitesi arasında yer almayı başarmıştır. Avrupa’da ticaret yapacaklar bir alternatif olarak Hollanda’yı da göz önünde bulundurabilirler.