OnBuy, 2023’e kadar 140’tan fazla ülkeye açılacak

Birleşik Krallık merkezli büyük bir çevrimiçi pazar yeri olan OnBuy, agresif bir küresel genişleme planı başlattı. Şirket, 2023 yılının sonuna kadar 140’tan fazla ülkeye giriş yapmak istiyor. Bu planlar, geçen Haziran ayında A Serisi finansman turunda 5,5 milyon Euro’yu güvence altına aldıktan sonra geldi.

2020, önümüzdeki iki yıl içinde tek boynuzlu at (unicorn) statüsüne ulaşma yolunda ilerleyen OnBuy için çok başarılı bir yıl oldu . Şirket, sadece piyasaya sürüldükten dört yıl sonra tahmini olarak 200 milyon Euro değerinde. Ve geçen yıl, pazarı, yüzde 600’ün üzerinde büyümeyle arka arkaya üçüncü yılına ulaştı.

OnBuy CEO’su: ‘Gökyüzü gerçekten sınırdır’

Kurucu ve CEO Cas Paton, “Tek boynuzlu at statüsünü güvence altına almak kolay bir başarı değil, ancak şimdiye kadarki başarımız, kavrayışımızın iyi olduğunu kanıtlıyor” diyor. “Ocak 2020’de işimizin değeri 7 milyon Euro’nun üzerindeydi, ancak Mart ayında, yalnızca üç ay içinde OnBuy’un değeri 15 milyon Euro’ydu. Daha yakın zamanlarda, OnBuy 200 milyon Euro değerinde oldu ve bu nedenle tahmin ettiğimiz gibi bu yörüngede devam edersek, gökyüzü gerçekten sınırdır. “

Tek boynuzlu at statüsünü güvence altına almak bizim elimizde.

Halihazırda 42 ülkede web sitelerini test ediyor

Paton, şirketin Birleşik Krallık’ta o kadar çok şey başardığını ve tek boynuzlu at statüsünün ulaşılabilir olduğundan tamamen emin olduğunu söylüyor. “Özellikle, 2023 yılı sonundan önce OnBuy’u 140’tan fazla ülkeye taşıyacak olan küresel ölçeğimizi büyütme çalışmalarımız devam ederken.” Şirket, OnBuy platformunun genişletilmesi için 42 ülkede bölgeye özel beta testine tabi tutuldu.

Okuyun: Tedarikçi arayanlar için Alibaba alternatifleri

2020’de her ay 600 satıcı işe başladı

CEO, OnBuy’ın devam eden başarısından emindir. “Son dört yılda hızla büyüdük, ancak 2020 genişlememizi hızla artırdı ve şimdi olağanüstü bir hızla büyüyoruz. Geçen yıl her ay 600’den fazla satıcının katılımıyla, önümüzdeki üç yıl içinde İngiltere e ticaret pazarının yaklaşık yüzde beşini elde etme yolundayız. Önümüzdeki beş yıl içinde küresel e ticaret pazarının yüzde birini bunun yanında hedefliyoruz.”

Önümüzdeki üç yıl içinde İngiltere e ticaret pazarının% 5’i için doğru yolda ilerliyoruz.

Kaynak: Ecommerce News EU