THG Holdings, ABD çevrimiçi perakende genişlemesinde Dermstore’u satın aldı

Güzellik ve beslenme ürünleri satan bir İngiliz e ticaret operatörü olan THG Holdings Ltd., ABD’deki erişim alanını genişlettiği için Dermstore LLC’yi satın almayı kabul etti.

Salı günü yapılan açıklamaya göre THG, üst düzey cilt bakımı ve özel güzellik markalarının perakendecisi Dermstore ‘u Target Corp.’tan 350 milyon $ karşılığında satın alıyor.

Bu hareket, Covid-19 kilitlenmelerinin ortasında e ticaret patlamasıyla satışlarını artıran THG’nin kendi markaları için yeni ve büyük bir ABD müşteri tabanına ulaşmasını sağlayacak. Aynı zamanda, şirketin bu yıl Avrupa’nın en büyük ilk halka arzlarından birinde Eylül ayında 1,9 milyar sterlin (2,6 milyar $) topladıktan sonra geldi.

Anlaşma, daha önce The Hut Group olarak bilinen THG’ye yaklaşık 135 milyon sterlin (182,20 milyon dolar) satış olarak yansıyacak. ABD yasal onayının Ocak ayı sonunda alınması bekleniyor.

Şirket ayrıca İngiltere merkezli beslenme ürünü tedarikçileri Claremont Ingredients ve David Berryman’ı da satın aldığını söyledi.

Franklin Templeton Investments’ta bir portföy yöneticisi olan Colin Morton, Bloomberg News’e verdiği demeçte, THG gibi bir hisse “Birleşik Krallık’ta çok nadir bulunan bir emtia, çok fazla ilgi görüyor ve çok yüksek bir notla işlem görüyor” dedi.

20 Aralık’ta THG Holdings ve Polonyalı Allegro.eu SA , Avrupa hisse senetleri endeksi STOXX 600’e girdi. Eklemeler, STOXX 600 kıyaslamasını izleyen pasif yatırımcıların, zaten sınırlı arzda olan iki hisse senedini desteklemeleri gerektiği anlamına geliyor.

Endeks üyeliği, Covid-19 salgını sırasında e ticaret firmalarının büyümesine odaklanan yatırımcıların görüşlerini doğrulamaya yardımcı olurken, aynı zamanda büyük hisse senedi endekslerine girme potansiyelleri üzerine bahis oynamaya yardımcı olur. Her iki hisse de, THG’nin yaklaşık üçte bir değer kazanması ve Allegro’nun kabaca ikiye katlanmasıyla ilk halka arz fiyatlarının üzerine çıktı.

Okuyun: Tatil iadeleri maliyetinin iki katına çıkması bekleniyor

Bernstein analisti Aneesha Sherman, Bloomberg News’e verdiği demeçte, “salgın ve e ticaret hisselerinin eklenmesi endeksi bu büyümeyi yansıtacak şekilde yeniden dengeliyor” dedi. “THG, perakende, markalar ve B2B teknolojisini içeren benzersiz bir iş modelidir, Allegro ise daha çok tipik bir üçüncü taraf platformudur.”

Kaynak: Digital Commerce 360