2021’de şık ve uygun fiyatlı bir tasarım için en iyi ücretsiz Shopify temaları

Bazen güzel bir çevrimiçi mağaza için cüzdanınızı patlatmanız gerekmez. En iyi ücretsiz Shopify temaları na bir göz atın!

Shopify’ı bir e ticaret platformu ve sayfa oluşturucu olarak seçmenin avantajları vardır. Shopify, yalnızca aylık uygun bir fiyata gelişmiş pazarlama araçları içeren eksiksiz bir çevrimiçi mağaza sunmakla kalmaz, aynı zamanda mağazanızı tasarlamak ve genişletmek için temalar ve uygulamalar genellikle ücretsiz veya oldukça ucuzdur. Ekstra özellikleri ve daha sezgisel tasarımları nedeniyle genellikle Shopify’daki premium temalardan önerilerde bulunuyoruz, ancak zorluk çekmeden veya ekstra maliyet olmadan modern, şık e ticaret mağazaları oluşturmak için çok sayıda ücretsiz Shopify teması da var.

Bu temalar, ürünleri kataloglara yerleştirmek için mükemmel özelliklerin yanı sıra sosyal medya sayfalarına bağlanma ve hızlı bir ödeme alanı sağlama seçenekleri sunar. Ücretsiz temalarda sunulan diğer özellikler arasında ürün ayrıntıları, slayt gösterileri ve ürün filtreleme bulunur. Ek olarak, Shopify Tema Kitaplığı aracılığıyla sağlanan ücretsiz temalar , diğer endüstriler için büyük ölçüde farklı düzenler ve tasarımlar oluşturmak için genellikle iki veya üç biçime sahiptir.

Bu yüzden o cüzdanı bir kenara koyun ve piyasadaki en iyi ücretsiz Shopify temaları hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin .

En iyi ücretsiz Shopify temaları

En iyi ücretsiz Shopify temalarının çoğu Shopify Tema Kitaplığı’ndan gelse de, premium olanlara ek olarak ücretsiz temalar sunan birkaç tema geliştiricisi var.

Bu temalara göz atarken, çoğunun birden çok stili olduğunu size hatırlatmak istiyoruz. Bu nedenle, bu stilleri test etmenizi ve bu makalede sağlanan ekran görüntüsünün tek seçenek olduğunu varsaymamanızı öneririz.

Ve şimdi, en iyi ücretsiz Shopify temaları…

1. Minimal

vintage
vintage

Minimal Shopify teması; temel, temiz, duyarlı tasarımı ve tüm önemli olan içeriği göz önünde tutmaya çalışması nedeniyle Shopify dünyasında bir tercih nedenidir. Minimal temasında, özellikle ana sayfada ilgili ürünlere ve afişlere odaklanmanıza olanak tanıyan çok sayıda beyaz alan vardır.

Tema aşağıdaki üç stile sahiptir:

 • Nostaljik
 • Moda
 • Modern

Nostaljik stili, modern düzeni ve güzel ürün kataloglarıyla aşağıdaki ekran görüntüsünde. Moda stili, tasarımı daha da temizleyerek moda tasarımcılarına ve giyim mağazalarına hizmet eder. Son olarak, modern tarz, kaygan bir görünüm için renklerinize ve geometrik çizgilerinize ve şekillerinize yeşil bir ton sağlar. Merak etmeyin, gerekirse rengini her zaman değiştirebilirsiniz.

Minimal teması için akılda tutulması gereken bazı özellikler arasında bir ürün önerileri listesi ve bir ana sayfa videosu bulunur. Öğeleri daha iyi görmek için ürün yakınlaştırmayı seviyoruz ve slayt gösterisi işlevselliği ürünlerinizi sergileyecek. Son olarak, temanın en iyi öğeleri sıralamak ve bulmak için bir ürün filtresi vardır.

2. Debut

debut - en iyi ücretsiz Shopify temaları
debut – en iyi ücretsiz Shopify temaları

Debut teması şu stilleri içerir:

 • Varsayılan
 • Light

Varsayılan düzen, ana ekran görüntüsünde gördüğünüz şeydir. Büyük ölçüde beyaz renklidir ve çağdaş tipografi ve stillere sahiptir. Light sürümü pek farklı değil, ancak mobilya mağazaları için bir seçenek olarak vurgulanıyor ve biraz daha koyu renkler ve daha kalın yazı tipleri kullanıyor.

Özellik setine gelince; Debut, yerel alışveriş yapanların, ürünlerinin ne zaman alınmaya hazır olduğunu bilmelerine yardımcı olmak için, çok yönlü ayarların ve çözümlerin uzun bir listesine sahiptir.

Tema ayrıca ürün önerileri, filtreleme ve YouTube veya Vimeo’dan herhangi bir şey yükleyebileceğiniz güzel bir ana sayfa videosu sağlar. Promosyon afişi, duyuru yapmak için önemli bir unsurdur, müşteri referansları ise kesinlikle satışlarınızı artıracaktır. Temanın, ürünlerinizi ve hatta bazı birincil müşterilerinizi sergilemek için bir slayt gösterisi başlığı vardır. Son olarak, tahmine dayalı arama çubuğu, müşterilerin ürünlerinizi daha hızlı bulmasını sağlar.

3. Boundless – En iyi ücretsiz Shopify temaları

boundless
boundless

Boundless Shopify teması, ürünlerinizi bir portföyden göreceğinize oldukça benzer şekilde, güzel bir galeri modunda vurguladığı için yepyeni bir mağazada yararlanabileceğiniz ücretsiz bir seçenektir.

Boundless’ın stilleri şunları içerir:

 • Siyah ve beyaz
 • Canlı

Neye benzediklerini çok iyi tanımladıkları için bu iki stilin isimlendirilmesini seviyoruz. Siyah Beyaz stil (ekran görüntüsünde resmedilmiştir), doğrudan galeriye giden büyük bir slayt gösterisiyle açık ve koyu gölgeler sunar. Canlı stil, slayt gösterisi modülünün boyutunu genişletir ve genel tasarıma biçimlendirmeye ve renge, biraz renk katar.

Boundless temasındaki her stil, büyük görüntüler için optimize edilmiştir ve bu, yüksek çözünürlüklü fotoğrafları olan işletmeler için idealdir. Tema ayrıca yapışkan gezinme ve slayt gösterisi solma efektine sahiptir, bunların her ikisi de hareket etmeyi kolaylaştırır ve e ticaret web sitenize biraz hayat katar. Tek ürün galerisi daha küçük mağazalar için hile yapıyor ve tam genişlikte koleksiyon resimleri güzel bir düzende sergileniyor.

Son olarak, ana sayfa videosu, ürünleri veya markanızı içeren herhangi bir videoya dikkat çeker.

4. Thalia

thalia - en iyi ücretsiz Shopify temaları
thalia – en iyi ücretsiz Shopify temaları

Thalia teması, Shopify Tema Kütüphanesinde bulunmayan iyi ücretsiz Shopify temalarından biridir. Ancak, incelemeniz için premium temalar da satan saygın bir geliştiriciden geliyor. Thalia basit ama güçlü ve şıktır, önemli miktarda beyaz boşluk içeren temiz bir tasarıma sahiptir. Thalia teması moda mağazaları için tavsiye edilir, ancak aynı zamanda çok çeşitli diğer e ticaret işletme türleri için de işe yarar.

Thalia Shopify temasının en iyi ücretsiz Shopify temalarından biri olduğunu düşünmemizin nedenlerinden biri, çeşitleriniz için şık ürün örnekleri sunmasıdır. Çoğu temada genellikle buna benzer bir şey elde edersiniz, ancak Thalia renk örnekleri, açılır menü gibi bir şeye yapışmak yerine görsel düğmeler olarak sunulur. Ayrıca, arabanın müdahalesini en aza indirmek ve insanlara satın alabilecekleri ürünleri olduğunu hatırlatmak için dışarıya kayan bir araç da alırsınız. Son olarak, tema gelişmiş koleksiyon filtreleri sunar, böylece müşteriler boyutlandırma, fiyat ve renge göre filtrelemek için araçlara sahip olur.

5. Simple

simple
simple

Simple teması, minimalist doğası ve basit biçimleri nedeniyle uygun bir isme sahip. Bu temada özellikle teknoloji ve moda ürünleri olmak üzere dilediğiniz sayıda ürünü sergileyebilirsiniz.

Simple’a dâhil olan stiller aşağıdaki gibidir:

 • Light
 • Güzellik
 • Oyuncak

Light teması ekran görüntüsünde de görüldüğü üzere, beyaz renklendirme ve yan tarafta güzel bir menü ile geliyor. Güzellik stili, parlak renkler ve baskın yazı tipleri kullanarak çok daha yaratıcı hâle geliyor. Oyuncak teması tam da isminden anlaşılacağı üzere oyuncaklar için bir tema. Dost canlısı, parlak renkler ve eğlenceli yazı tipleri kullanır.

Simple temasının özellik listesi oldukça kısadır, ancak konu budur. Her ürün sayfasında bir ürün önerileri alanıyla başlar. Ayrıca, tüm resimlerinize geçiş efektlerini ve hareketi gösteren resim animasyonlarını da dâhil edebilirsiniz. Ürün resmi yakınlaştırma, müşterilere yardımcı olurken, kenar çubuğu menüsü tasarıma benzersiz bir gezinme yönü ekler.

6. Narrative – En iyi ücretsiz Shopify temaları

narrative - en iyi ücretsiz Shopify temaları
narrative – en iyi ücretsiz Shopify temaları

Narrative Shopify teması bu dört stili içerir:

 • Dünyevi
 • Ilık, hafif sıcak
 • Light
 • Soğuk

Toprak tarzı yeşil, beyaz ve siyah tonlarla başlar. Sıcak stil, mutfak ürünleri ve ev tasarımı için unsurlara sahiptir. Light stili renkleri aydınlatır ve daha basit bir tasarıma yapışır. Soğuk stil bu renkleri koyulaştırır ve daha serin bir his için gölgeler sağlar.

Narrative teması, ürünleriniz için öne çıkan alanların yanı sıra öğelerinizi açıklamak ve müşterilere bunları nasıl kullanacaklarını anlatmak için modüller sağladığından ürün ve marka hikâyesi anlatımı içindir. Tema, birçok görsel öğeye sahip küçük kataloglar için oluşturulmuştur. Yüksek kaliteli fotoğraflar yükleyebilir ve bunları portföy tarzı düzenlerde öne çıkarabilirsiniz. Sabit gezinme bir artıdır ve kahraman videosu, birisi sitenize geldiğinde oynatmak için açılabilir.

Diğer bazı özellikler arasında dikey bir slayt gösterisi ve pikselleri büyük fotoğraflarınızdan ortaya çıkarmak için geniş bir düzen bulunur.

7. Surprise

surprise
surprise

En iyi ücretsiz Shopify temalarından biri olan Surprise , ücretsiz olarak verilen başka bir üçüncü taraf temasıdır. İndirmek için tek yapmanız gereken bir Appolo Themes hesabına kaydolmak.

Genel olarak, Surprise teması, kişilerin bir düğmeye tıklayarak ve doğrudan tam ürün sayfasına gitmeye gerek kalmadan öğe bilgilerinizi görmeleri için hızlı bir görünüm ürün modülü içerir. Güçlü megamenu, özellikle büyük mağazalar için navigasyon menünüzde sayısız ürüne izin verir. Temanın güzel bir blog sayfası ve logolar, yazı tipleri ve renkler gibi şeyleri hızla değiştirmek için sezgisel bir yönetici paneli var.

Tema, yüksek çözünürlüklü fotoğrafları destekler ve ürününüzü veya satış afişlerinizi sunmak için birkaç nokta sağlar. Hepsi bir portföye benzer görünmek için bir araya gelir ve bu, özellikle bir satış yapmak için görseller gerekli olduğunda yararlıdır. Sektörlere gelince, en çok elektronik ve ev geliştirme Shopify mağazaları bu temayı seviyor, ancak diğer birçok işletme de bu temadan yararlanabilir.

8. Express

express - en iyi ücretsiz Shopify temaları
express – en iyi ücretsiz Shopify temaları

Express teması ağırlıklı olarak bistro ve kilerler ile gıda endüstrisine hitap etmektedir.

Bistro düzeni, hızlı menü alanı ve yumuşatılmış renkleri ile açıkça bir kafe veya bistro için tasarlanmıştır. Kiler stili daha doğal bir görünüme sahiptir, ancak yine de marketinizde veya restoranınızda sattığınız ürünleri vurgulamak için bir menü ve koleksiyon bölümü içerir.

Express teması, temel tasarımı hızlı bir şekilde işletmeniz için özel bir şeye dönüştürmek amacıyla birçok özelleştirilebilir içerik bölümüne sahiptir. Öncelikle küçük kataloglar için yapılmıştır, bu nedenle mağazanızda yüzlerce veya binlerce ürün bulundurmayı planlıyorsanız Express temasını düşünmezsiniz. Ana sayfa, tek bir koleksiyon yerine birden çok koleksiyonu vurgulamak için öne çıkan bir ürün koleksiyonu sunar.

Ayrıca, dağınıklığı gidermek ve insanlara o araçta bir şeyler olduğunu hatırlatmak için dışarı kayan bir araç da var. Hızlı Satın Al düğmesi, web sitenizde herhangi bir yere yerleştirilerek satın alma sürecini hızlandırır ve çok daha kolay bir deneyime dönüştürür. Ek olarak, mobil cihazlara öncelik veren bir tasarım ve bir sayfalık çevrimiçi mağazalar için optimize edilmiş genel bir düzen bekleyebilirsiniz. Express temasının arkasındaki fikir, satın alma sürecinin hızlı ve verimli bir şekilde ilerlemesini sağlamaktır. Küçük, basit mağazalar için harika bir seçim.

9. Fashe – En iyi ücretsiz Shopify temaları

fashe
fashe

Fashe Shopify teması bir üçüncü taraf geliştirici aracılığıyla değil, Shopify Tema Kütüphanesi aracılığıyla ücretsiz olarak sağlanmaktadır. Tasarım açısından bakıldığında, Fashe teması basit, dikkat çekici ve çeşitli işletme türleri için kullanışlıdır. En son ürünlerinizden bazılarını sergilemek için yeterli miktarda beyaz alan ve büyük bir ana sayfa afişi bekleyebilirsiniz. Kahraman resmi, resmin üzerinde metin ve kullanıcıları mağazanızın diğer bölümlerine yönlendirmek için bir düğme içerir.

Demo teması moda ürünlerinin resimlerini gösteriyor, ancak hemen hemen her türden şirketin Fashe temasıyla bir mağaza oluşturabileceği ve onu güzel bir web sitesine dönüştürebileceği açık. Ek özelliklere gelince, çok amaçlı tema, sosyal medya düğmelerinizi ve iletişim bilgilerinizi birleştirmek için alanlar içeren sağlam bir menü içerir. Duyuru afişleri yardımıyla kategorilerinizi ve koleksiyonlarınızı sergileyin, blogunuz ve müşteri destek bilgileriniz için önemli bölümleri kullanın.

Sonuç olarak, Fashe teması mükemmel stil ve işlevsellikle güçlü bir şekilde geliyor.

10. Supply

Supply
Supply

Supply temasının iki stili, Mavi ve Işık’tır. Mavi düzen aslında mavinin tonlarına sahip, ancak temanın büyük çoğunluğu beyaz. Bu renkleri her zaman markanıza uyacak şekilde değiştirebilir ve mağazanızdaki en önemli ürünleri veya satışları sunmak için harika başlığı / kaydırıcıyı kullanabilirsiniz. Tema çok büyük kataloglar için oluşturulmuştur, bu nedenle genellikle yalnızca on veya yirmiden fazla ürünü olanlar için bir çözüm olarak önerilir. Temayı, dağınık görünmeden binlerce ürünle doldurabilirsiniz.

Temanın hafif sürümünün, sakinleştirici renkler ve basit yazı tipleri kullananan daha ince bir tonu var. Light stilini bir yoga mağazası veya şık bir giyim mağazası için daha uygun görüyoruz. Mavi tarzı ise bir kamera veya teknoloji mağazası için en mantıklı olanıdır.

Belirtildiği gibi, yüzlerce veya binlerce ürün satmak istiyorsanız Supply temasını seçmeniz daha iyi olur. Koleksiyon filtreleme; kenar çubuğunda bulunur, böylece müşteriler sorunsuz bir şekilde geniş bir koleksiyon boyunca eleyebilir. Filtreler, markalar, fiyatlandırma ve diğer özelleştirmeler için varsayılan seçenekleri içerir.

Dahası, ana sayfanızın en üstüne bir veya daha fazla görüntü yerleştirmek için çarpıcı bir slayt gösterisi başlığı alabilirsiniz. Bunu ana sayfadaki öne çıkan koleksiyonla eşleştirin ve böylece en iyi ücretsiz Shopify temaları ndan biriyle ürünlerinizin son derece görsel bir sunumuna doğru ilerliyorsunuz.

11. Brooklyn

Brooklyn
Brooklyn

Güzel bir web sitesi tasarlamak için Brooklyn‘de bir iş yürütmek veya orada yaşamak zorunda değilsiniz. Brooklyn temasının Klasik ve Oyuncu tarzları vardır. Klasik tarz, biraz sağlam ancak temiz görünümü ve başlığın altındaki hikâye anlatımı için geniş alanıyla giyim mağazaları için yapılmıştır. Playful tarzı tamamen farklı bir yön alıyor. Bir moda mağazası için kullanmak mümkündür, ancak bu tarzlar daha tuhaf veya eğlenceli olacaktır. Playful tarzı aslında bir pastane veya çocuk ürünleri mağazası gibi bir şey için daha uygun.

Duyarlı Brooklyn şablonunu test ederken, başlık slayt gösterisinden başlayarak çok çeşitli avantajlarını fark edeceksiniz. Bu modül, en önemli ürünlerinizin ana sayfanın en üstünde görünmesini sağlar. Müşterilerin alışveriş sepetini görüntülemek veya düzenlemek için sayfalarından ayrılmak zorunda kalmaması için dışarı kaydırmalı bir sepet bile vardır. Dinamik ürün ızgarası, galeride kaç ürününüz olduğuna ve hangi cihazın kullanıldığına bağlı olarak hareket eder.

Tüm bu özelliklerin yanı sıra, Vimeo ve YouTube’dan alınan bir ana sayfa video bölümü var. Markanızı tanıtan veya ürünlerinizin gerçek dünyada nasıl göründüğünü gösteren güzel bir videonuz varsa harika.

12. Venture

Venture
Venture

Venture mağaza bu üç stile sahip:

 • Snowboard’lar
 • Açık havada
 • Boks

Bundan daha açıklayıcı olunamaz. Her bir stil diğer türdeki işletmeler tarafından kullanılabilse de, isimler size tasarımın her biri için nasıl göründüğüne dair harika bir görünüm verir. Örneğin, Snowboard stili daha koyu renklerle bir soğutma efekti sağlar ve görüntülerin üzerinde soluklaşır. Outdoors stili, tasarımı daha parlak renklerle canlandırırken, Boxing stili hepsinden daha erkeksi tasarıma ve renklendirmeye sahiptir.

İşin iyi yanı, tüm stillerin oldukça benzer olması. Stiller arasında geçiş yaptığınızda renklerin yanı sıra çok fazla değişiklik beklememelisiniz. Hepsi, çok sütunlu bir menüyü nasıl aldığınızı ve bu ürünleri karışıklık yaratmadan sığdırmak için bir slayt gösterisini nasıl aldığınızı gören büyük kataloglar için yapılmıştır. Promosyon afişi, satışlar hakkında yayınlamak için çalışır ve ürün filtreleme, navigasyon kolaylığınızı artırmanın başka bir yoludur. Son olarak, tema, tek bir ürünü öne çıkaran ve tüm dikkatleri bu öğeye çeken bir alan sağlar.

13. SuitUP

SuitUP
SuitUP

SuitUP, TemplateMonster’da ücretsiz bir tema olarak listelenmiştir. Temayı ücretsiz olarak almak için sosyal medyada paylaşmalısınız. Diğer birçok ücretsiz temanın TemplateMonster’da olduğunu unutmayın, bu yüzden oradaki koleksiyonu incelemek kötü bir fikir değildir. Doğrudan Shopify aracılığıyla satılan birçok temanın aksine, SuitUP birden fazla stile sahip değildir. Bununla birlikte, kenar çubuğunda kategori filtreleri ve satış ve koleksiyonları listelemek için çeşitli afişler ile büyük mağazalar için yapılmış harika bir düzen içerir.

SuitUP temasının en sevdiğimiz özelliklerinden bazıları iletişim formu, arama formu ve mega menüdür. Çok sayıda sıralama seçeneği vardır ve çoklu para birimi işlevi yeni müşterilere ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

En iyi ücretsiz Shopify temaları ‘ndan hangisi mağazanız için idealdir?

Shopify temaları için mükemmel bir seçim yoktur, ancak aramanız genel tasarıma ve temanın web sitenizi benzersiz kılmak için ne yaptığına odaklanmalıdır.

En iyi ücretsiz Shopify temaları ndan birini isteyip istemediğinizi veya premium bir temaya ödeme yapmayı tercih edip etmeyeceğinizi belirleyerek başlayın. Ardından, filtreler ve afişler gibi en çok arzu ettiğiniz özelliklerin bir listesini yazın. Bundan sonra marka imajınızın nasıl görüneceğini belirlemeniz gerekir. Bu şekilde, marka imajınızla eşleşen ücretsiz Shopify temalarından birini seçebilir ve çok fazla özelleştirme ihtiyacını ortadan kaldırabilirsiniz.

İlgili içerik: Shopify, Trump Organization’ın çevrimiçi mağazasının fişini çekiyor

En iyi ücretsiz Shopify temaları hakkında herhangi bir sorunuz varsa aşağıdaki yorumlarda bize bildirin!

Joe Warnimont

Kaynak: Ecommerce Platforms